Při říjnových dopravních nehodách zemřelo 43 lidí, od začátku roku 390

Při dopravních nehodách v Česku zemřelo za říjen 43 lidí, od začátku roku přišlo na cestách o život 390 lidí, meziročně o 11 více. Zpřesněné údaje dnes ČTK poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Statistiku změnila v pondělí večer tragická nehoda na Táborsku, při které zahynuli dva lidé.

Za prvních 30 říjnových dní policisté evidují 8219 nehod, o 1474 méně než ve stejném období loni. Od začátku roku řešili policisté na cestách 81.690 nehod, což je o 463 kolizí méně než v roce 2021. Nejčastějšími oběťmi byli tradičně řidiči osobních aut.

Tragickým dnem desátého kalendářního měsíce letošního roku byla podle policejních statistik neděle 16. října. Při nehodách tehdy přišlo o život pět lidí. Mimořádně tragická nehoda se stala také v sobotu 29. října odpoledne mezi Rousměrovem a Bory na Žďársku. Osobní auto, ve kterém jela trojice mladých lidí, vyjelo mimo silnici, převrátilo se na střechu a narazilo do stromu. Všichni tři cestující ve věku 15 a 19 let zahynuli. Poslední tragédií končícího měsíce je nehoda u obce Chýnov na Táborsku, kde ve vozidle zahynul řidič a jeho spolujezdkyně.

Policie varovala řidiče, aby jezdili opatrně a brali ohled na podzimní změny počasí, kdy se zejména v lesních úsecích může vytvářet mlha. Silnice navíc mohou být mokré a pokryté spadaným listím, což může při vyšší rychlosti způsobit smyk.

Autor: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *