Tábory, laktační poradna i dentální hygiena: Jak vypadají bonusy zdravotních pojišťoven?

Kromě základního zdravotního pojištění nabízí (nejen) tuzemské zdravotní pojišťovny také zajímavé bonusové programy, v jejichž rámci mohou pojištěnci získat řadu benefitů a příspěvků. Bonusové programy zdravotních pojišťoven většinou souvisí se zdravotní prevencí, ale třeba také sportem, krásou či volným časem. Jaké příspěvky a bonusy můžete od jednotlivých pojišťoven získat?

Věrnostní programy

U některých pojišťoven se můžete registrovat také do věrnostních programů, v jejichž rámci můžete využívat zajímavé slevy na produkty a služby. V drtivé většině je toto členství bezplatné, a slevy většinou platí v lékárnách, prodejnách zdravotních potřeb a obuvi, ale třeba také v lázních, solných jeskyních, e-shopech, optikách a u dalších partnerů dané pojišťovny. Některé pojišťovny také nabízí svým klientům možnost účastnit se soutěží a programů, které je odmění za pohyb – například z počet kroků nebo za dobu, strávenou aktivním pohybem.

Prevence

Bonusy pojišťoven lze čerpat také na preventivní prohlídky, jako jsou mamografická vyšetření, dermatologické kontroly znamének, kontroly u sportovních lékařů nebo třeba preventivní vyšetření prostaty (u mužů) či děložního čípku (u žen). Pojišťovny také s oblibou přispívají na nejrůznější nepovinná očkování, prevenci cukrovky, dentální hygienu nebo třeba vyšetření krevníhu tlaku. K prevenci a ochraně zdraví patří též zdravé stravování a braní vitamínů nebo potravinových doplňků, proto pojišťovny přispívají i v tomto směru – a to jak pro děti, tak i pro dospělé. Kromě vitamínů a potravinových doplňků vám vaše pojišťovna může přispět také na doplňky pro zubní hygienu, výživu pro děti a spoustu dalšího.

Sport a tábory

Zdravotní pojišťovny nezapomínají ani na ty nejmenší. Pro nezletilé klienty, respektive jejich rodiče, má spoustu z nich v nabídce možnost částečného nebo plného proplacení vybraných kroužků (obvykle sportovních), ale třeba také letních i zimních táborů, školních pobytů, nebo lyžařských zájezdů. Pojišťovna může vašemu dítěti přispět třeba také na helmu na kolo. Ve všech případech platí, že je nejprve potřeba, aby klient danou věc či pobyt zaplatil, nechal si vystavit potvrzení, a na základě jeho předložení vydá pojišťovna příslušný příspěvek.

Další bonusy

Jakákoliv nemoc je vždy bezesporu komplikací. V pojišťovnách jsou si tohoto faktu velice dobře vědomi, proto mají zdravotní pojišťovny ve svém portfoliu také nabídku příspěvků na pomůcky, doplňky či výživu pro onkologické pacienty, ale třeba také pro pacienty se speciálními dietami, celiakií, pro diabetiky, kardiaky, pacienty s chronickými nemocemi. Pojišťovny ale myslí také na budoucí a čerstvé maminky, kterým nabízí nejrůznější balíčky, příspěvky a bonusy. Benefity mohou u většina pojišťoven čerpat také senioři, sportovci či dárci krve.

Překvapivě velké množství pojištěnců vůbec netuší, jaké benefity jim vlastně jejich pojišťovna nabízí. Příslušné informace najdete vždy na stránkách dané pojišťovny.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Oborová zdravotní pojišťovna

Vojenská zdravotní pojišťovna

Zdroj obrázků: Pexels