V Jablonci nad Nisou vyhořely historické Sluneční lázně

Na operační středisko byl požár na břehu přehrady ohlášen kolem 4:45. „První jednotka tam byla deset minut před pátou, to už byl požár v plném rozsahu, okolo 5:30 byla lokalizace. Teď ještě na místě vyhledávají skrytá ohniska a dohašují je, už se ani nerozebírají konstrukce, to už je udělané,“ popsal zásah Kořínek.

Vodu brali hasiči z nedaleké přehrady, z objektu také vynesli propanbutanové lahve. „Zachránit se podařilo dvě dračí lodě,“ dodal mluvčí libereckých hasičů.

OBJEKT BYL V ŽALOSTNÉM STAVU
Sluneční lázně vznikly na břehu přehrady v roce 1927, kromě občerstvení nabízely sluneční louku ohraničenou ohradou a rozdělenou na dámskou a pánskou část. Vcházet se na ni dalo jen přes převlékací kabiny.

Areál patří městu, jeho stav byl žalostný. Před několika lety zpracoval architekt Petr Stolín projekt minimalistické budovy, která měla zchátralé Sluneční lázně nahradit. Lehká stavba ze dřeva s průsvitnými stěnami měla nabídnout odpočinek a soukromí ve stínu zahradního atria i širší rozhled na přehradu z horní terasy, vyvolala ale odpor části veřejnosti.