Členy vlády Petra Fialy dnes čekají první sněmovní interpelace

Praha – Členové vlády Petra Fialy (ODS) budou dnes odpoledne čelit poprvé dotazům poslanců. Dopoledne by Sněmovna měla posoudit možné rozšíření působnosti Agentury EU pro základní práva a některé mezinárodní smlouvy. V podvečer budou poslanci projednávat některé předlohy podle výběru opozičních klubů.

Dopoledne by poslanci mohli zahájit diskusi o zavedení korespondenční volby poslanců a prezidenta pro Čechy v zahraničí. Senátní předloha naráží na odpor zejména opozičního hnutí SPD. Je ale také možné, že úvodní kolo debaty začne v pátek. Dnes by Sněmovna mohla dát přednost vládním předlohám, které v úvodním kole nestihla probrat ve středu. Patří k nim regulace reklamy na veterinární přípravky a prodloužení platnosti certifikátu biopotraviny nebo bioproduktu.

Vybrané opoziční předlohy přijdou na řadu po skončení pravidelných interpelací na premiéra a následně na další členy kabinetu. Takzvané opoziční okénko by se mělo konat podle prosincových závěrů organizačního výboru při řádných schůzích dolní komory každý čtvrtek zhruba mezi 18:00 a 21:00.

zdroj: ČeskéNoviny.cz