Část Česka zasáhnou dnes večer a v pondělí silné bouře

Zpráva ČTK:  Jižní Čechy a část Plzeňského kraje zasáhnou dnes večer silné bouře. Pro některá místa platí dokonce výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Od pondělního odpoledne se pak budou bouřky vyskytovat na Moravě a na Vysočině. Doprovázet je mohou nárazy větru, přívalové srážky a krupobití. ČTK o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„Z bavorské strany Šumavy postupuje do Čech pás intenzivních bouřek doprovázených lokálně většími kroupami a nárazy větru kolem 90 km/h. Během svého postupu do vnitrozemí budou projevy bouřek slábnout,“ uvedli po 19:00 meteorologové.

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí do dnešních 22:00 pro Českobudějovicko, Českokrumlovsko, Kaplicko, Prachaticko, Vimpersko, Sušicko a okolí Trhových Svin.

Výstraha pro další části Jihočeského a Plzeňského kraje je s nízkým stupněm nebezpečí a platí do pondělních 01:00. Výstrahu pro Vysočinu, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj a Zlínský kraj vyhlásili meteorologové od pondělních 15:00 do půlnoci.

Přívalový déšť může rozvodnit malé toky a zatopit podchody, podjezdy či sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. „Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky,“ uvedli meteorologové. Opatrní by v bouřce měli být řidiči.