Čištění břehů řeky Labe v Kolíně bylo úspěšné

V sobotu 22. května 2021 se v Kolíně konalo čistění břehů řeky Labe, organizované koalicí SPOLU. Navzdory současnému počasí, které více odpovídá dubnovým standardům, se sešlo několik aktivních obyvatel Kolína a okolí, aby pomohli upravit a vyčistit místa kolem stříbropěnného Labe. Společně s nimi přidali ruku k dílu i poslankyně Evropského parlamentu paní Veronika Vrecionová, poslanec a statutární náměstek hejtmanky Středočeského kraje pan Martin Kupka nebo krajský zastupitel pan Jakub Rejzek.

 

Moderním trendem současných konzervativně – liberálních stran v Evropě je právě kladení důrazu na otázky životního prostředí. Stačí se podívat na sousední německou CDU, která si program ekologicky udržitelného života v zemi vzala jako jeden z klíčových pilířů své politiky. Tento rozumný přístup se vyplatí především občanům, neboť strany jako CDU či ODS dokážou rozumně zakomponovat ekologické otázky do své politiky a nehrozí tak zneužití tohoto tématu extrémními aktivisty.

 

Jak už mnohokrát politici koalice SPOLU dokázali, své programy umí naplňovat i v praxi. I proto se vydali špičkoví představitelé ODS ve Středočeském kraji právě na tuto akci v Kolíně. Stranou však nezůstanou ani jiná místa kraje – navíc k podobnému čistění už politici přistoupili i na řece Sázavě, Berounce či Jizeře.

Úklid břehů řeky Labe v Kolíně 22.5.2021

 

Krajský zastupitel Jakub Rejzek při čistění řeky Labe
Poslankyně EP Veronika Vrecionová během akce na Labi

 

Předseda OS ODS Kutná Hora Jiří Havránek při čištění řeky Labe v Kolíně

 

Záběry z akce koalice SPOLU – čištění řeky Labe

 

Záběry z akce koalice SPOLU – čištění řeky Labe