ČR dnes opět čekají tropické teploty, od pátku se ale ochladí a bude pršet

Česko dnes opět čekají teploty, které výrazně překročí tropických 30 stupňů Celsia. K večeru se ale začne zatahovat a vyskytnout se mohou silné bouřky. Pršet má také v pátek a sobotu. Tropy už o víkendu nebudou, maxima by se měla pohybovat okolo 25 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nejvyšší teploty by dnes měly být většinou mezi 31 a 36 stupni Celsia, na západě Čech kolem 30 stupňů. Nejtepleji bude v Polabí, Poohří a na jižní a střední Moravě. „Tropické teploty ale postupně ukončí studená fronta,“ uvedli meteorologové na svém facebooku.

Dnes později odpoledne a večer se začne od jihozápadu zatahovat. ČHMÚ nevylučuje v Čechách silné bouřky s nárazy větru kolem 70 km/h, v menší míře se mohou objevit i přívalové srážky a kroupy. Na Moravě a ve Slezsku budou srážky jen ojedinělé.

V pátek bude zataženo až oblačno. Odpoledne a večer bude na většině území pršet. „Zejména v Čechách místy velmi vydatný déšť a silné bouřky, v celkovém úhrnu může ojediněle spadnout i kolem 80 mm srážek,“ uvedl ČHMÚ. S deštěm je potřeba počítat i v sobotu, místy by mohlo spadnou až 30 milimetrů za 12 hodin. V neděli už meteorologové čekají občasný déšť nebo přeháňky jen na východě Česka.

„V pátek budou teploty nad 30 stupni Celsia ještě na Moravě a ve Slezsku, v Čechách už ale bude většinou kolem 26 stupňů,“ uvedl ČHMÚ. Sobotní maxima nepřesáhnou 25 stupňů, při vytrvalejším dešti se ale teplota bude držet pod 20 stupni. V neděli by měly být nejvyšší teploty okolo 26 stupňů. V příštím týdnu by se pak teplota znovu mohla vrátit k tropickým 30 stupňům.

počasí

Autor: ČTK