Cvičení v Josefově na Náchodsku se zúčastní stovky policistů

V pevnostním městě Josefov, které spadá pod Jaroměř na Náchodsku, se dnes uskuteční celorepublikové cvičení antikonfliktních týmů a pořádkových jednotek policie. Tématem akce nazvané Josefov 2022 je secvičení postupů v situacích, jako jsou rizikové společenské akce, demonstrace či pochody. ČTK o tom informovali zástupci policie. Cvičení se zúčastní stovky policistů, kteří budou cvičit několik modelových situací v ulicích Jaroměře.

„Cvičení je unikátní tím, že se uskuteční v reálných podmínkách, tedy za běžného provozu města. Průjezd Josefovem to neomezí. Cvičení se bude konat v málo frekventovaných ulicích města,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia ČR Hana Rubášová.

Podobně rozsáhlé cvičení policejních složek se naposledy konalo v roce 2010 také v Josefově. Tehdy více než 1300 policistů nacvičovalo v ulicích zásah proti extremistům a fotbalovým fanouškům. Šlo poprvé o celorepublikové cvičení pořádkových a speciálních pořádkových jednotek policie přímo v ulicích města, do té doby své zásahy trénovala například na uzavřených letištích.

Autor: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *