Desítky tisíc Pražanů jsou kvůli havárii bez vody. Některé školy neotevřely

„U vodojemu Kopanina v Líšnické ulici došlo v podvečerních hodinách k havárii na vodovodních řadech DN 800 a DN 600,“ uvedla v úterý firma PVK. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba je havárie závažná. „Nejdřív praskla jedna páteřní roura. Voda z ní pak podemlela svah, který ujel, a praskla i druhá,“ napsal na Twitteru.

Společnost řeší náhradní zásobování pitnou vodou. „Nasadili jsme veškeré dostupné kapacity,“ zdůraznil mluvčí PVK.  Podle primátora byla voda v řadu kontaminovaná, oprava bude probíhat i přes noc. Začátek napouštění vodovodního řadu byl původně plánovaný na čtvrteční ráno, s ohledem na rozsah nutných prací s ním PKV ale začne až v poledne.

Některé školy vyhlásily ředitelské volno

Městská část Prahy 13 oznámila na svých internetových stránkách, že omezit provoz musejí kvůli havárii některé školy. Ty, co se ocitly bez vody, vyhlásily ředitelské volno. „Mateřské školy se budeme snažit udržet v omezeném režimu v provozu,“ uvedli zástupci Prahy 13. Obyvatelům doporučuje sledovat informace z jednotlivých škol i školek na jejich webových stránkách. Náhradní zásobování bude zajištěno podle dostupných kapacit.

Kvůli havárii zůstane zavřený i úřad v Praze-Řeporyjích, informoval na Facebooku starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). „Z důvodu havárie vody a nepříznivé prognózy PVK jsme nuceni na jeden den (středa) uzavřít naše školská zařízení, o čemž právě všemi prostředky informujeme rodiče. Zdůrazňuji, že u školky jsme v krátkém čase hledali způsob, jak zajistit omezený provoz. Obě školská zařízení, mateřská a základní škola, však musíme ve středu odstavit z provozu, stejně jako úřad městské části,“ napsal.

zdroj: ČT24 Zprávy