Fiala chce udržet koalici SPOLU i pro komunální a senátní volby v roce 2022

„Budeme dále spolupracovat a rozvíjet projekt SPOLU,“ přeje si kandidát na premiéra Fiala. Podle něj by koaliční partnerství mělo pokračovat nejen na vládní úrovni. Koalici chce zachovat také pro senátní volby a volby do obecních zastupitelstev, které se v Česku konají v roce 2022.

„Stojíme o spolupráci v komunálních volbách zejména ve velkých městech. Měli bychom se pokusit postupovat společně všude tam, kde to jde, nebourat to, co funguje, ale vylepšovat to,“ vzkázal delegátům předseda ODS prostřednictvím videohovoru.

O spolupráci s TOP 09 stojí i Rakušan

Šéf Starostů Vít Rakušan rovněž doufá v součinnost s TOP 09. Podle předsedy Starostů je „čas na širší týmovost“. Věří, že STAN a TOP 09 budou znovu podporovat například místopředsedu Senátu Jiřího Růžičku, který bude příští rok usilovat o znovuzvolení v Praze.

Růžička, kterého před pěti lety nominovala do Senátu TOP 09, se loni nepřipojil k přechodu kolegů z klubu Starostů do frakce ODS.

Starostové ve sněmovních volbách kandidovali v koalici s Piráty. Obě strany se s koalicí SPOLU budou podílet na příští vládě.

zdroj: ČT24 Zprávy