Fiala přijal v Kramářově vile rakouského kancléře Nehammera

Praha.ČTK/Říhová Michaela Praha – Premiér Petr Fiala (ODS) přijal dnes v pražské Kramářově vile rakouského kancléře Karla Nehammera. Vedle bilaterálních vztahů by měl jednat o dopadech války na Ukrajině či o evropské agendě. Hovořit tak budou i o vrcholících přípravách českého předsednictví v Radě EU, které je na řadě ve druhé polovině letošního roku. K výsledkům schůzky se vyjádří ve 13:30 ve Strakově akademii.

Fiala pozval Nehammera do Prahy při první vzájemné schůzce letos v únoru v Bruselu. S rakouským kancléřem tehdy u příležitosti dvoudenního summitu Evropské unie a Africké unie diskutoval mimo jiné o pohledu na jadernou energetiku, který Česko a Rakousko rozděluje. Nehammer chce podle agentury APA v Praze „znovu potvrdit odmítavý rakouský postoj ve věci jaderné energetiky“.

Česko po nástupu Fialovy vlády navštívil i rakouský ministr zahraničních věcí Alexander Schallenberg. V závěru prosince byl prvním zahraničním hostem, kterého přijal po nástupu do Černínského paláce ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Hovořili tehdy o regionální spolupráci či opatřeních proti covidu-19.

Autor: ČTK