Halas kolem Ševčíka univerzitě neprospívá, respektuji ale rozhodnutí senátu, říká rektor VŠE

„Akademický senát volí z těch, kteří se přihlásí na tuto funkci, a senát mi navrhl kandidáta a já samozřejmě v této chvíli bych ho měl jmenovat,“ upřesnil Dvořák s tím, že respektuje demokratický proces a vůli akademického senátu fakulty.

Rektor VŠE na druhé straně uznal, že kritiku z řad studentů vnímá. Podle něj ale situace není černobílá. „Je to těžké, kdyby to bylo jednoznačné jako například trestný čin, tak tam už bych řekl, že rozhodování je lehčí,“ podotkl. Podle něj ti, kteří volbu Ševčíka kritizují, se pohybují hodně v obecně rovině a vrací se několil let dozadu.

Proti jmenování Ševčíka vznikla i petice. Dvořák si ale myslí, že pokud studenti chtěli ovlivnit výběr děkana, měli kandidovat do příslušných senátů a angažovat se dřív, než když byl zvolen.

Dvořák zárověň uvedl, že pokud by kritikům Ševčíka vyhověl, tak by se ozvala zase druhá strana. Podle něj má ekonom na fakultě i řadu příznivců.

Miroslav Ševčík byl děkanem Národohospodářské fakulty mezi lety 2010 a 2018. V roce 2014 se ve funkci udržel, přestože v prvním období čelil protestům části studentů. Po osmi letech v čele fakulty jej vystřídal Zdeněk Chytil, zatímco Ševčík byl proděkanem pro studium, ale nyní byl znovu zvolen děkanem.

zdroj: ČT24 Zprávy