Hasiči dohašují požár v Dolních Hbitech na Příbramsku

Po dohodě s majitelem zatím nebyla stanovena škoda. Příčinu požáru určí vyšetřování.

„V noci probíhalo dorozebírání tří ohnisek požáru, která zůstala, jsou to spečené plastové homole. V tom budeme pokračovat, musíme se dostat dovnitř, rozebrat to a uhasit, aby se znovu nerozhořely,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora. Na místě jsou čtyři cisterny a několik jednotek hasičů. Už nejsou vidět plameny, na místě mírně prší, doplnil Sýkora.

Požár třídírny odpadů na kraji obce byl ohlášen v pátek po 17:00. Kolem 18:20 vyhlásili hasiči vzhledem k rozsahu požáru a počtu zasahujících jednotek zvláštní, nejvyšší stupeň požárního poplachu. S ohněm bojovalo dvacet hasičských jednotek, nasazeno bylo zhruba 140 hasičů. Zásah komplikovala vysoká teplota a velké množství plastu, který rychle hořel. Kolem půl jedné v noci snížili hasiči stupeň poplachu na třetí a vzápětí na druhý.

Na místo byla preventivně kvůli velké teplotě u zásahu povolána záchranná služba. Podle Sýkory vyhledali dva hasiči lékařské ošetření. „Byly to drobnosti, jeden hasič se mírně přehřál a další měl oděrku,“ shrnul. Na místě byla i chemická laboratoř, zvýšené koncentrace škodlivých látek v okolí ale nenaměřila.

Zdroj: ČT