Hasiči pokračují v likvidaci požáru haly v Žebráku, vyhledávají skrytá ohniska

Dodal, že v pondělí se u požáru vystřídalo 154 hasičů z pětadvaceti jednotek, kteří měli k dispozici 33 cisteren. Zasahující hasiči musí nyní zasahovat opatrně a pomalu. Požár už není intenzivní, zdálky není vidět kouř, ale požářiště je ale stále zadýmené, dodal Sýkora.

V pondělí po poledni vyhlásili hasiči vzhledem k rozsahu požáru a počtu zasahujících jednotek zvláštní, nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kolem 20:00 ho snížili na druhý, který podle Sýkory stále platil i v úterý ráno. Následně ho před devátou hodinou snížili na první, tedy nejnižší.

POŽÁR DOČASNĚ UZAVŘEL DÁLNICI D5
Hala na výrobu plastových dílů pro automobily společnosti Novares CZ Zebrak hořela v plném rozsahu už po příjezdu hasičů, později se zřítila. Požár se přestal šířit v pondělí kolem 15:00. S hašením pomáhal vrtulník Blackhawk s bambivakem, který shazoval vodu doprostřed zřícené haly.

Halu opustilo po vypuknutí požáru sedmdesát zaměstnanců firmy, všichni vyvázli bez zranění. Při hašení se jeden hasič lehce zranil, dva se nadýchali kouře a několik dalších bylo dehydratovaných.

Policie kvůli zásahu hasičů v obou směrech uzavřela nedalekou dálnici D5 mezi 34. a 41 kilometrem, řidiči jezdili zhruba tři hodiny po objízdné trase.

Zdroj: ČT