Jihočeská policie našla tělo v sudu, z podílu na vraždě viní dva lidi

Jindřichův Hradec – Jihočeští policisté obvinili muže a ženu z podílu na vraždě muže ze Slovenska spáchané před deseti lety na Jindřichohradecku. Obvinění podle policie tělo v sudu zakopali pod zem a zalili betonem. Kriminalisté dvojici zadrželi ve čtvrtek, muže stíhají z vraždy a ženu z účastenství na vraždě. Na webu jihočeské policie to uvedl její mluvčí Jiří Matzner.

Informace o zakopaném těle v sudu se podle mluvčího k policistům dostala loni od jejich kontaktu z drogové scény. Pátrání je v říjnu přivedlo do domu na Jindřichohradecku, kde tělo zabalené v látce a ukryté v plastovém sudu našli pod betonovou podlahou ve sklepě. „V sudu je 26letý muž se smrtelným bodným zraněním hrudníku. Kriminalisté zjistili i totožnost této oběti, pocházel ze Slovenska a narodil se v roce 1986,“ uvedl Matzner.

Vyšetřovatelé pak podle mluvčího týdny zjišťovali, jak se muž ze Slovenska dostal do Jihočeského kraje a kdo a kde ho naposledy viděl. Pátrání je přivedlo k nyní obviněné dvojici, čtyřiatřicetiletému muži ze Slovenska a ženě z Jindřichova Hradce narozené v roce 1993.

Vražda se stala v srpnu 2012. Obviněná podle policistů uspala doma svého přítele a pak dala znamení svému komplicovi, který vstoupil do bytu a v obývacím pokoji uspaného soka usmrtil nožem. „Ve sklepě domu ho pak v plastovém sudu zakopal metr pod podlahu a zalil betonem. Zda se inspiroval známými orlickými vraždami, to možná řekne až u soudu,“ doplnil Matzner.

 

zdroj: ČeskéNoviny.cz