Kam na výlet na podzim? Středočeský kraj hýří barvami i akcemi

Za okny již pozvolna začíná malebný podzim. Teploty sice pomalu ale jistě klesají, to ale v žádném případě nemusí bránit nejrůznějším rodinným aktivitám. Ve Středočeském kraji se můžete na podzim zúčastnit celé řady skvělých akcí, a podniknout výlety na různá zajímavá místa, která s příchodem podzimu získávají nové, neopakovatelné kouzlo. Kam na podzim na výlet ve středních Čechách?

Podzim v Praze

Podzim v Praze rozhodně nemusí být nudný. 8. října se například v DDM Praha 4 koná tradiční Slavnost padajícího listí s bohatým programem pro malé i velké. Chybět nebudou výtvarné dílničky, kulturní a sportovní program a spoustu dalšího. Vstup je zdarma, podrobný program najdete na webu HobbyCentra. Kdo nemá strach z výšek, ten si v průběhu letošního října také přijde na své.  Novoměstská radnice v Praze se například stane součástí Měsíce věží a rozhleden. Slavnostní ukončení tohoto měsíce se koná v pátek 28. října, kdy je možné zúčastnit se akce s názvem Výstup na věž s českou vlajkou.

Hrady a zámky

Příroda na podzim hýří všemi možnými barvami, a díky tomu získává okolí středočeských hradů a zámků speciální kouzlo. Proč tedy v tomto období nenavštívit některou z těchto staveb? Návaly turistů z léta jsou již pryč, a vy si budete moci prohlídku vychutnat v klidu. Vyšlápnout si můžete třeba na Karlštejn, který je v průběhu měsíce října otevřený veřejnosti od úterý do neděle od 9.30 do 16.30 hodin. Pokud se vyžíváte v doprovodných programech, bude vás zaručeně bavit návštěva zámku Loučeň, kde si můžete prohlédnout také labyrintárium. V říjnu je Loučeň otevřená veřejnosti od pondělí do pátku mezi 12. a 15. hodinou a v sobotu a v neděli mezi 11. a 17. hodinou. Až do 30. října se zde konají čokoládové podzimní prázdniny, v jejichž rámci mají děti vstup zdarma.

Příroda i muzea

Příchod podzimu rozhodně nemusí nutně znamenat konec výletů do přírody – naopak. Na podzim bývá příroda velmi krásná. V sobotu 15. října se můžete například na Konopišti zúčastnit Dne za obnovu lesa, v jehož rámci si můžete vyzkoušet sázení stromků nebo pomoci se stavbou dřevěné oplocenky. Cyklisté mohou až do 31. října využít služeb speciální linky Cyklobusu, který je i s koly dopraví až na kytínskou náves u Brd, a pokud nemáte zrovna náladu na toulky přírodou – ať už cyklistické, nebo pěší, můžete v říčanském muzeu navštívit výstavu s názvem Svět kostiček, která jistě nadchne všechny velké i malé milovníky Lega.

Kam na vylet na podzim 2022

Zdroj obrázků: Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *