Kolabující pošta na Českobudějovicku a Českokrumlovsku komplikuje život mnoha občanům

Tři tisíce lidí na Českobudějovicku a Českokrumlovsku čelí problémům s doručováním pošty. V některých obcích, jako je Křemže nebo Boršov nad Vltavou, dochází k týdenním zpožděním při doručování balíků, časopisů, sociálních dávek a doporučených dopisů. Tato situace vznikla po reorganizaci České pošty, kdy zkušení doručovatelé a doručovatelky podali výpovědi. Na mnoha místech se ještě nepodařilo najít náhradu, a navíc Česká pošta oznámila další propouštění dalších 250 doručovatelů.

Starostové těchto obcí jednají s vedením České pošty a snaží se najít řešení, ale výrazným nedostatkem personálu je stále ovlivněna doručovací služba. Občané si stěžují na zpoždění důležitých dokumentů, jako jsou sociální dávky nebo výsledky přijímacích řízení na školy. Kromě toho většina nových doručovatelů nemá dostatečnou znalost místního prostředí, což vede ke zpožděním a problémům s doručováním.

Navzdory této obtížné situaci plánuje Česká pošta na konci července propustit dalších 250 doručovatelů jako součást redukce pracovních míst v důsledku poklesu počtu doručovaných zásilek. Snaží se vykrýt absenci doručovatelů pomocí brigádníků a pracovníků z administrativy, ale zpoždění a problémy s doručováním stále přetrvávají.

Mluvčí České pošty se omluvil klientům za vzniklou situaci a věří v nápravu a zlepšení personální situace ve zmíněných lokalitách.

Zdroj obrázk: https://pixabay.com/cs/photos/podepsat-poslat-praha-st%C4%9Bna-roh-1893086/