Komentář: Vyplnili jste si volební dotazník?

Vyplnili jste si na serveru iRozhlas volební dotazník?  Také vám přišly otázky, kladené tvůrci dotazníku jako příliš velký výlet do dogmat a předsudků, které nemají s politickým dělením nic společného?

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy vytvořila šablonu vnímání politického spektra na v podstatě nedůležitých a z části nesmyslných vlastních dogmatech tamních studentíků a profesorů. Zkusil jsem si vyplnit dotazník vícekrát, zajímavé je, že čím vícekrát dáte nevím (ani ano ani ne), tím více jste lidovec:-)

Pokud jsou mi vztahy homosexuálů lhostejné a považuji sexuální orientaci za soukromou věc každého člověka, čili respektuji SVOBODU člověka kopulovat třeba s mimozemšťany, stává se ze mne podle FSV UK progresivní levičák. Dodal bych, že průvody oslavující kopulaci s kýmkoliv považuji za poněkud trapné, ale bránit v tom nikomu nebudu – dokud na podobné festivaly nepoužijí veřejné peníze. Tyhle teze – má předsudky: konzervativní pravičák, bojuje proti předsudkům: progresivní levičák, tyto platí snad jen na koleji v Praze. Ve zkratce, tato témata ve reálné společnosti majoritu vůbec nezajímají.

Dělat politický průzkum na otázkách migračních kvót a zařadit otázečku o přizpůsobení se imigrantů zvykům v cílové zemi?
Vyzkoušejte si odpovědi a podle posledních postů sociální demokracie zjistíte, že ČSSD je banda pravicových konzervativců, kteří nás ochraňují před migrací a povinnými kvótami.

Kterak dokázali hodnotově ukotvit ANO, Přísahu a ostatní populisty, to nechápu vůbec. Vytvořit hodnotové vzory u podnikatelských projektů, pracujících s průzkumy veřejného mínění?

Jak například přišli na tvrzení, že ochrana životního prostředí je čistě levicové téma? U nás v krajském zastupitelském klubu ODS sedí lesník, vodohospodář zřizující zařízení k záchytu vody v krajině a ekologická farmářka. Prosadili jsme zřízení NP Křivoklátsko. Kladenský zastupitel ve SMOČR prosazuje zavádění zelenomodré infrastruktury ve městech, dohadujeme se jak na nedostatek místa v uličních prostorech.

Kdo chápe, jak funguje právní systém, nikdy nemůže odpovědět na téma “sociální dávky jen pro ty, kteří se do své situace nedostali vlastní vinou” tak, aby to vyšlo “pravicově podle FSV UK”. Otázky z okruhu sociální podpory se dají položit úplně odlišně s mnohem lepším rozlišením – například podpora pravidla 3 x a dost z dílny ODS.

Od studentů slavné Univerzity Karlovy bych čekal úplně jiné otázky.
Alespoň vidíme, proč je třeba urychleně zavést školné. Jeho výši stanovit podle uplatnění na trhu práce a nedostatkové profesionály (třeba lékaře) školným nezatěžovat. Pravicová myšlenka? Jistě, tak proč v dotazníku chybí?

Víte, jaké by bylo více vypovídající pravo – levé rozdělení. Odpovědět souhlasím ANO – NE s výrokem: Až budou nově vystudovaní lékaři měnit pohlaví Karlovi na Karličku, ať si “to” Karlička uhradí ze svého připojištění nebo úspor. Vždyť je to jeho/její svoboda, o to se nestarám a respektuji jeho/její volbu.