Koupání střední Čechy: Zajímavá místa, kde se můžete v horku svlažit

Venkovní teploty poslední dobou mnohdy stoupají nad 25° C, a spolu s tím, jak se venku otepluje, hledá čím dál více lidí způsoby, jak se příjemně v horku zchladit. Každý nedisponuje vlastním zahradním bazénem, proto je pochopitelné, že mnozí vyráží na výlety za koupališti, rybníky a dalšími vodními plochami, ve kterých by se mohli svlažit. Vybrali jsme pro vás hned několik zajímavých míst na koupání, která byste při svých výletech po středních Čechách určitě neměli vynechat.

Biotop Radotín

V červnu otevřel své brány veřejnosti Biotop Radotín. Jedná se o skvěle vypadající rozsáhlý komplex, ve kterém kromě samotného biotopu – tedy venkovního koupacího jezera se speciálním systémem čištění a filtrace bez užití chemikálií najdete například také saunu, letní převlékárny, bufet, dětské hřiště a letní toalety. Základní celodenní vstupné zde pro dospělého činí 150 korun, pro důchodce, ZTP a děti od 6 – 12 let 100 korun, a celodenní rodinné vstupné zde zakoupíte za 400 korun. Přímo u Biotopu se nachází 55 parkovacích míst, 1,5 hodiny zde můžete parkovat zdarma, každá další hodina vás vyjde na 20 korun.

Žulové lomy u Něčína

Pokud máte rádi přírodní koupání a nevadí vám o něco chladnější voda, určitě si užijete žulové lomy u Něčína. Jedná se o skupinku žulových menších lomů obklopených skalami a často také obývaných nejrůznějšími živočichy. Prostřední žulových lomů u Něčína je díky svému charakteru vhodné spíše pro zkušené, dospělé plavce, báječně se tu mohou vyřádit i vaši psí kamarádi. Krajina je ale skalnatá, proto zde dbejte zvýšené opatrnosti.

Jezero Konětopy

Mezi populární přírodní koupaliště ve středních Čechách patří Konětopy. Jezero se nachází v částečně oploceném areálu, jehož součástí je také vyhrazená plocha k parkování, sociální zařízení a občerstvení. U jezera najdete spoustu míst pro zkušené i méně zkušené plavce, je zde možné také rybařit, pokud máte patřičné oprávnění. Se čtyřnohým mazlíčkem vás do areálu koupaliště nepustí. Vstupenka pro dospělé stojí 100 korun, dětí do šesti let mají vstup zdarma, vstupenka pro děti od 6 do 15 let stojí 50 korun. Přímo v areálu je možné parkování, za auto zde zaplatíte 200 korun, za motorku 100 korun.

Jezero Lhota

V okrese Praha-Východ se nachází jezero Lhota (pozor, neplést s koupalištěm Lhotka na Praze 4). Tato malebná zatopená pískovna obklopená vzrostlým borovicemi je vděčným cílem dospělých výletníků i rodin s dětmi. Část pláží je vyhrazená nudistům, najdete zde ale samozřejmě také „textilní“ pláže včetně dětských. Najdete zde stánky s občerstvením, volejbalové hřiště, můžete využít i možnost zapůjčení kompresoru, a často se zde nachází také atrakce pro děti, jako je třeba skákací hrad.

Bazén Mladá Boleslav

Ne vždy přeje počasí venkovnímu koupání. Pokud z jakéhokoliv důvodu upřednostňujete plavání v krytém bazénu, stojí určitě za návštěvu městský bazén v Mladé Boleslavi. Kromě samotného bazénu zde najdete i wellness a restauraci, bazén má své sekce pro děti, dospělé i pro kondiční plavce. Hodinové vstupné pro dospělého zde stojí 77 korun, pro děti do 15 let, seniory a ZTP 52 korun, a to na jednu hodinu. Pokud byste stáli o vstup do všech bazénů i do wellness, zaplatíte za dospělého 154 korun na hodinu.

Zdroj obrázků: Pexels