Kriminalisté obvinili muže z Chomutova z pokusu o vraždu kojence

Šálek Václav Chomutov – Kriminalisté obvinili dvaatřicetiletého muže z pokusu o vraždu. Podle policie v Chomutově vážně ublížil kojenci. Hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. ČTK to dnes řekl mluvčí krajské policie Daniel Vítek. Muž je podezřelý, že na přelomu dubna a května v Chomutově vážně ublížil své nezletilé dceři.

„Podle dosud získaných důkazů měl dítěti v kojeneckém věku způsobit velmi závažná zranění, důvodem zřejmě bylo, že holčička plakala a muž, který byl pod vlivem alkoholu, ji kvůli tomu brutálně napadl,“ uvedl mluvčí. V důsledku útoku utrpělo dítě vážná život ohrožující zranění s nejistou prognózou dalšího vývoje. Holčička je podle Vítka v nemocnici.

Podezřelého muže policie zadržela. „S ohledem na skutečnost, že byla důvodná obava, že by na svobodě mohl v protiprávním jednání pokračovat, protože v rodině je další malé dítě, byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby. Soudce však tento návrh neakceptoval a muže jsme proto museli ze zadržení propustit, trestně stíhán tak bude na svobodě,“ doplnil mluvčí.

Autor: ČTK