Křtiny mláděte gorily v Zoo Praha

Na začátku letošního ledna přivítala Zoo Praha malou gorilku, která se narodila v Rezervaci Dja. Křtiny mláděte se chystají na 10. února a jméno jímž bude nově narozená gorilí holčička pokřtěna, bude vybráno prostřednictvím hlasování veřejnosti. Do výběru jména se zapojilo téměř 45 tisíc hlasujících ze široké veřejnosti. Tři vítězná jména Mobi, Ekiba nebo Mosâmom postoupila do užšího výběru, hlasování je možné provést zde. Vítězné jméno se dozvíme během slavnostního křtu 10.2.2024 v Rezervaci Dja v pražské Zoo.

Gorily nížinné obývají lesy střední Afriky a jsou ohroženým druhem. Rozvoj lidské činnosti, těžba dřeva a lov, ohrožují jejich přirozené prostředí a snižují jejich počet. Biosférická rezervace Dja, která byla v roce 1987 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO, je domovem nespočtu vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně těchto goril. Jedná se o klenot biodiverzity, který je třeba chránit.

Křtiny malé holčičí gorilky v Zoo Praha nejsou jen radostnou událostí, ale také příležitostí zdůraznit potřebu ochrany přírody a udržitelného rozvoje. Doposud největší pavilon v historii Zoo Praha nese název podle této africké rezervace, kde se Zoo Praha dlouhodobě podílí na ochraně přírody a realizuje zde svůj projekt Toulavý autobus.

Každé jméno, ze kterého mohla veřejnost vybírat, v sobě nese příběh a význam spojený s kulturou a tradicí lidí žijících v této oblasti, což dává celému procesu hlubší rozměr. Zoo Praha oslovila děti z této oblasti v Kamerunu, kde gorily nížinné žijí volně v přírodě, aby navrhly pro mládě jméno.

Zapojte se do hlasování a přijďte na křtiny gorilí holčičky. Buďte součástí okamžiku, kdy můžeme společně přispět k ochraně goril a jejich domova. Každý hlas a účast jsou vyjádřením podpory pro tento ohrožený druh.

Autor/ka obrázku: Pexels.com