Lupič si z pražské banky odnesl statisíce, policie žádá o pomoc s identifikací

Praha – Lupič, který ve středu v podvečer vykradl v Praze banku, si z ní odnesl několik set tisíc korun. Kriminalisté po pachateli stále pátrají. Dnes policie zveřejnila záběry z bezpečnostních kamer a žádá veřejnost o pomoc při určení identity podezřelého muže, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Pobočku banky ve Vinohradské ulici přepadl dosud neznámý lupič ve středu po 17:00. Pokladní pohrozil použitím pistole, která byla vidět v jeho kapse. „Žena z obavy o svůj život uposlechla a vydala mu veškerou hotovost ve výši několika stovek tisíc korun,“ popsal přepadení Rybanský.

Pachateli loupeže se podařilo z banky uprchnou, policie po něm zatím marně pátrá. Podle kriminalistů by měl být ve věku 30 až 35 let, vysoký zhruba 170 centimetrů, normální postavy, světlé pleti a krátkých tmavých vlasů. Mluvil plynule česky. V době činu měl na sobě černou zimní bundu, černou mikinu s kapucí přes hlavu, černé kalhoty a černé sportovní boty.

Video: Loupež v pražské bance
13.01.2022, 17:53, autor: Policie ČR, zdroj: PR

„Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k mužově totožnosti, nebo ho poznáváte na kamerových záznamech, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158,“ vyzval dnes policejní mluvčí. Dodal, že případ kriminalisté prověřují jako trestný čin loupeže, za který hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

 

zdroj: ČeskéNoviny.cz