Majitel domu zastřelil zloděje v sebeobraně. Policie případ odložila

Šestapadesátiletý muž s partnerkou spali v bývalém drážním domku. V noci na jejich pozemek a pak i do domku vnikl sedmatřicetiletý muž a muž po něm vystřelil. „Ke střelbě použil majitel domu svoji legálně drženou zbraň a na muže vystřelil uvnitř domu s tím, že postřelený vyběhl na pozemek, kde se zhroutil,“ popsala případ policejní mluvčí.

Majitel domu podle ní zraněnému ihned zavolal zdravotnickou záchrannou službu a do jejího příjezdu poskytoval postřelenému první pomoc. Muž ale na následky střelného poranění na místě zemřel. Podle některých informací to byl člověk, který byl v minulosti odsouzen za vraždu.

Policisté použili metodu vyšetřovacího pokusu

Policie se začala věcí ihned zabývat. Prověřovala událost pro podezření z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.

„Pro správné objasnění celého případu kriminalisté na místě využili i vyšetřovací pokus. Po vyhodnocení všech důkazních prostředků, po provedených výsleších a po vyhodnocení znaleckých posudků z oboru kriminalistika, odvětví balistiky a oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství a toxikologie, policejní orgán dospěl k závěru, že se jedná o případ nutné obrany, tedy o okolnost vylučující protiprávnost činu,“ konstatovala Burešová.

zdroj: ČT24 Zprávy