Martin Červíček: Policejní zákrok je selháním a je především nezbytné z něj vyvodit odpovídající důsledky

(www.ods.cz) Cesty expremiéra Andreje Babiše po jižních Čechách vyvolaly řadu protestů. Vedle nich i zásah neuniformovaných policistů vůči školákovi během politického mítinku v Českém Krumlově. Jednání příslušníků Policie České republiky je v šetření příslušných orgánů pod dohledem ministra vnitra Rakušana, ředitele GIBS Dragouna nebo policejního prezidenta Vondráška.

„Policejní zákrok v rámci politického mítinku je zcela jistě selháním policie a je nezbytné jej řádně vyšetřit a vyvodit odpovídající důsledky, především za neprofesionální jednání policie (policisté v civilu, kšiltovka a zakleknutí) považuji způsob řešení všech událostí v rámci přijatých opatření na místě. V některých okamžicích pravděpodobně jednali netakticky a bez postupů, které mají mít v předcházení těchto vyhrocených situací naprosto zvládnuté, zvláště když se mítinky Andreje Babiše konaly už na desítkách míst,“ komentoval Martin Červíček, senátor a místopředseda senátního Ústavně-právního výboru.

 

„Věřím v důsledné prošetření věci kompetentními orgány. Do doby, než budou známy jednoznačné závěry vyšetřování tohoto incidentu, jsou všechny komentáře podsouvající jakýkoliv politický nebo jiný kontext zcela neopodstatněné a pouze prohlubují a podněcují rozdělování společnosti,“ dodal ještě Martin Červíček.