Martin Vlasák – Za svůj život si můžeme sami

Martin Vlasák je Českobroďák, kterého v letošních komunálních volbách najdeme na českobrodské kandidátce ODS. Martine, komunální volby budou na konci září, Vaše jméno v Českém Brodě není cizí, jste ve městě aktivní již mnoho let, ale přeci jen představte se nám?

Narodil jsem se v Českém Brodě a ve svých 50 letech se těším spokojenému rodinnému životu se svou manželkou a 2 dcerami. V profesním životě se více než 25 let věnuji výstavbě, rekonstrukcím a servisu inženýrských sítí. Jedná se zejména o vodohospodářské a telekomunikační stavby. Tyto své profesní a životní zkušenosti bych rád přenesl do práce pro naše město. Celý život se snažím řídit selským rozumem a znalostmi, které jsem cestou životem nabyl. V ZM Český Brod jsem pracoval několik období, ne vše se povedlo podle mých představ, ale věřím, že je ještě čas pro změnu k lepšímu. Volné chvíle rád trávím s rodinou při tenise, golfu, turistice a cestování.

Zaujalo mne téma sportu, jste spokojen se sportovním vyžitím v Českém Brodě? 

Jsem rád, že v Českém Brodě existuje nabídka sportovních areálů, jako je Kutilka, překrásný tenisový areál, nohejbalové dvorce, sportovní hala, Sokolovna  a ostatní sportoviště pro veřejnost. Domnívám se však, že nemají dostatečnou kapacitu pro sportující mládež ani pro rekreační sportovce. Postrádám cyklostezky, které propojí Český Brod s okolím.

(Foto: Archiv Martin Vlasák, ze sportovní akce)

Máte představu kolik aktivních dětí a obyvatel v Českém Brodě žije? 

Já pevně věřím, že jsou to všichni obyvatelé města. Ale konkrétně ? Třeba na tenise je v tréninkovém režimu skoro 90 dětí.

Je nějaký sport, který vystihuje Český Brod a má tradici? 

Je skvělé, že je jich hned několik fotbal, tenis, basketbal, nohejbal, aerobic, ale třeba i šachy.

 Přál byste si v Českém Brodě vylepšit sportovní vyžití? Chybí vám zde některé aktivity? 

Jednoznačně nám chybí minimálně jedna víceúčelová sportovní hala. Velmi by pomohla pro kvalitnější tělocviky na školách a v odpoledních časech by měla sloužit pro výkonnostní a rekreační sport. V Brodě je velké množství sportů, které potřebují od října do března střechu na hlavou. A vlastně to platí i pro školy. Moje velká obava je, jak ovlivní cena energií nejen sportovní život zejména mládeže v celé republice. Aktivita která mně chybí? Asi bych uvítal golfové hřiště, ale to je asi trošku náročnější projekt.

 

 

Martin Vlasák

zastupitel města Český Brod
člen oblastní rady ODS Kolín
člen místní rady ODS Český Brod