Meteorologové varují před silnými bouřkami ve východní polovině Česka

Neděle byla podle meteorologů zatím nejteplejším dnem letošního roku. Tropická třicítka byla překročena na čtrnácti stanicích, většinou ve Středočeském a Ústeckém kraji, teplotní rekordy ale nepadaly. Nejvyšší teplotu 31,9 stupně Celsia naměřili v Doksanech na Litoměřicku. „Ve srovnání se včerejškem (nedělí) dnes (v pondělí) bude zhruba o šest stupňů Celsia chladněji, odpolední teploty se budou pohybovat většinou kolem 21 stupňů, na jihovýchodě se ještě dočkají letních 25 stupňů,“ uvedl ČHMÚ.

Ráno má v pondělí podle meteorologů pršet na většině území České republiky, přes den se budou objevovat místní přeháňky nebo bouřky doprovázené přechodně silnějším větrem. Další dny by měly být většinou bez srážek, maximálně s ojedinělými přeháňkami.

Teploty předpovídá ČHMÚ v úterý podobné jako v pondělí, ve středu a v pátek se dostanou blízko pod třicet stupňů Celsia a tropické úrovně znovu dosáhnou ve čtvrtek a zejména o víkendu. To se mají vyšplhat až na 34 stupňů Celsia. Koncem víkendu a v pondělí má začít od západu přibývat oblačnost doprovázená přeháňkami a bouřkami.