Na Mělnicku se srazilo osobní auto s kamionem a dodávkou, jeden člověk zemřel

Spomyšl (Mělnicko) – U Spomyšle na Mělnicku se dnes srazilo osobní auto s kamionem a dodávkou. Řidič osobního auta při nehodě zemřel, další dva lidé utrpěli zranění. Příčinu nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Hlavní tah mezi Mělníkem a dálnicí D8 policie kvůli nehodě uzavřela.

Nehoda byla hlášená kolem 08:30 na silnici I/16. Řidič osobního auta přejel z neznámých důvodů do protisměru. „Protijedoucí kamion se mu snažil vyhnout tak, že najel na krajnici. Osobní auto se s ním lehce střetlo a pokračovalo dál, za kamionem ale byla ještě dodávka, se kterou se osobní vůz srazil,“ uvedla Richterová.

Muž z osobního vozu podle ní na místě podlehl zraněním. Záchranná služba na twitteru uvedla, že jednoho zraněného přepravil vrtulník do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze a druhý skončil s lehčím zraněním v motolské nemocnici. Podle Richterové vrtulník přepravoval šoféra z dodávky. „Řidič kamionu byl bez zranění a jeho spolujezdkyně utrpěla lehčí zranění,“ uvedla.

Na místě nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči na místo vyslali jednotky z Kralup nad Vltavou a Mělníka s vyprošťovacím automobilovým jeřábem. „V jednom z vozidel zůstala zaklíněna osoba, která utrpěla zranění natolik vážná, že jim na místě podlehla a přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby tak mohl pouze konstatovat exitus,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.

Policisté silnici obousměrně uzavřeli, řidiči jezdí po objízdné trase. Po 13:00 byla silnice mezi Mělníkem a D8 ještě stále neprůjezdná. Hasiči na vozidlech provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny.

Příčinu nehody policisté vyšetřují. Řidič kamionu měl podle Richterové dechovou zkoušku negativní, u šoféra dodávky ji kvůli zraněním nebylo možné provést. „U zemřelého řidiče nařídili soudní pitvu,“ dodala Richterová.

zdroj: ČeskéNoviny.cz