Nejbezpečnější místa k cestování v roce 2024

Cestování je obohacujícím zážitkem, ale bezpečnost je na prvním místě. O to více v dnešním turbulentním světě. Stále existují přívětivá místa, kde se můžete cítit bezpečně. Společnost Berkshire Hathaway Travel Protection uveřejnila na konci roku vyhodnocení nejbezpečnějších míst na cestování v roce 2024. Hodnocení vzniklo na základě zprůměrování všech opatření z našeho průzkumu stavu cestovního pojištění. Jejich první cestovatelský průzkum byl proveden v roce 2016 a od té doby studie pokračují. Je důležité zmínit, že tato hodnocení nejsou prediktivní, tedy to že země byla bezpečná v období vydání článku, neznamená, že bude i v budoucnu. Ať již z pohledu světového dění nebo přírodních katastrof.

Pro cestovatele hledající bezstarostné dobrodružství jsou uvedené destinace bezpečné a zároveň nabízejí bohatý kulturní, přírodní a historický zážitek.

1. Kanada

Kanada se stala synonymem pro bezpečné cestování a drží se v tomto žebříčku již jistou dobu . S nízkou kriminalitou, nízkou hustotou zalidnění, vyvinutou zdravotní péčí, bezpečnou dopravou, přátelskými obyvateli a impozantní přírodou se jedná o ideální destinaci pro cestovatele všech typů. Národní parky lákají milovníky přírody, zatímco kulturní bohatství měst jako Vancouver nebo Montreal zajistí zábavu pro všechny. Na co je třeba si dát pozor jsou četné požáry.

2. Švýcarsko

Švýcarsko je známé svou precizností a bezpečností. Kromě alpských scenérií nabízí čisté městské prostory, jako je Curych či Ženeva. Bezpečné veřejné dopravní prostředky a široká nabídka venkovních aktivit činí z této země ideální destinaci pro cestování v roce 2024. Obezřetnost se zde nabízí snad jen v alpských oblastech při provozování zimních sportů.

3. Norsko

Norská fjordová krajina je nádherná a bezpečná. Norsko vyniká nejen krásou přírody, ale také vysokými standardy bezpečnosti. V Oslo a Bergenu můžete prozkoumat bohatou historii a kulturu. Jedním místem, které ale nabádá k obezřetnosti je hlavní nádraží v Oslu, kvůli místním kapsářům.

4. Irsko

Irsko se pyšní přátelským prostředím a bezpečnými městy. Kromě malebných vesniček a historických památek nabízí také nádherné přímořské scenérie a tradiční irskou kulturu. Dublin a Belfast jsou skvělými místy k prozkoumání, ať už jste nadšenci do historie nebo hudby.

5. Nizozemsko

Nizozemsko je známé svou tolerancí a bezpečností. Cyklistika podél kanálů v Amsterdamu a návštěva muzeí v Haagu jsou jen některé ze skvělých atrakcí. Pro cestovatele je to země, která kombinuje moderní urbanismus s tradičními kouzly.

6. Spojené království

Spojené království se těší reputaci bezpečné destinace s bohatou historií. Londýn je centrem kultury a obchodu, zatímco Skotsko a Wales nabízí nádhernou přírodu. Efektivní doprava a pohostinní obyvatelé činí z Británie vhodné místo pro cestování.

7. Portugalsko

Portugalsko láká svým slunečným počasím, krásným pobřežím a historickými městy. Od Lisabonu po Porto můžete objevovat památky, gastronomii a tradiční hudbu. Portugalská pohostinnost vytváří příjemné prostředí pro každého cestovatele.

8. Dánsko

Dánsko se řadí mezi nejbezpečnější země na světě. Kodaň je moderní město s historií a architekturou. Cyklistika je oblíbeným způsobem, jak prozkoumat město a okolní krajinu. Otevřená a pokroková společnost poskytuje bezstarostný pobyt.

9. Island

Island je ostrov plný přírodních divů s nízkou kriminalitou. Gejzíry, vodopády a ledovce tvoří unikátní scenérie. Reykjavík nabízí moderní kulturu, zatímco venkov láká milovníky dobrodružství. Bohužel Island je v tuto chvíli jedním z těch míst, která dokazují, že hodnocení není prediktivní a nelze do hodnocení bezpečnosti zahrnou přírodní katastrofy. Island od doby vydání uvedeného hodnocení čelí rozsáhlé sopečné erupci.

10. Austrálie

Austrálie je bezpečnou destinací s rozmanitým přírodním bohatstvím. Od pláží po pouště můžete objevovat jedinečné krajiny. Sydney a Melbourne jsou kosmopolitními městy nabízejícími umění, kulturu a gastronomii.

Samotná bezpečnost nedefinuje cestovní zážitek. Tento seznam slouží těm, kteří touží po klidu na svých dobrodružných cestách. Tyto destinace spojuje nejen vysoká bezpečnost, ale také široká škála zážitků pro cestovatele s různými zájmy. Které z těchto míst v roce 2024 navštívíte vy?

Autor/ka obrázku: Freepik.com