Nejoblíbenějším učitelem je Marek Valášek z pražského gymnázia Amazon

Praha – Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku získal letos učitel matematiky Marek Valášek z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze. Vystřídal tak Tomáše Pírka ze Základní školy U Krčského lesa v Praze 4. Je 18. mužem, který za posledních 29 let anketu vyhrál. Vyhrál i soutěž Ámos sympaťák v hlasování na internetu a Ámos ČT. Vítěze vyhlásili dnes organizátoři soutěže v pražském hotelu Olšanka.

V hlasování u dětské poroty zvítězil učitel matematiky Josef Mach z Gymnázia Tachov, a je tak Dětským Ámosem. Partneři ankety vyhlásili rovněž nejoblíbenějšího vyučujícího při on-line výuce. Korunu Dálkového Ámose udělili učiteli matematiky Tomáši Sajdlovi ze Základní školy a mateřské školy Josefa Gočára v Hradci Králové.

Dnešního finále se zúčastnili tři učitelky a tři učitelé. Do závěru soutěže postoupili ze semifinále, ve kterém bylo devět žen a sedm mužů. Nominací poslali žáci do ankety letos 80. Účastníky přihlašují žáci každoročně na podzim, podmínkou nominace je 100 podpisů a souhlas navrženého.

Tradiční anketa Zlatý Ámos se vyhlašovala letos po devětadvacáté. Loni se soutěž kvůli epidemii covidu-19 konala jen on-line a nenavazoval na ni bál se slavnostní korunovací vítězů. Letos se ples uskuteční. Podobně jako v minulosti bude v sobotu v pražském hotelu Ambassador Zlatá Husa. Akce je spojená s oslavou Dne učitelů, který bude 28. března.

Bez veřejného finále byla anketa také předloni. Zhruba dva týdny před jeho plánovaným termínem vláda vyhlásila první nouzový stav kvůli epidemii covidu-19. Pořadatelé soutěže pak vybrali vítěze z šesti finalistů na základě hlasování semifinalistů z různých regionů.

 


zdroj: ČeskéNoviny.cz