Noční požár skladové haly v Ledenicích způsobil škodu 25 milionů korun

NOČNÍ POŽÁR SKLADOVÉ HALY V LEDENICÍCH ZPŮSOBIL ŠKODU 25 MILIONŮ KORUN
Aktualizace: 02.08.2023 08:38Vydáno: 02.08.2023, 08:38

Škodu 25 milionů korun způsobil v noci na dnešek požár skladové haly a dílny v Ledenicích na Českobudějovicku. Požár zasáhl plochu o rozměrech 1100 metrů čtverečních. Hasiči na místě stále zasahují, řekl dnes ČTK jejich mluvčí Vratislav Malý.

„Zasahovalo několik cisteren a automobilová plošina. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedl Malý. Požár vypukl v úterý ve 21:00, likvidace trvala několik hodin. „Hlídáme situaci a dohašujeme některá ohniska,“ řekl ČTK ráno. Příčiny vzniku hasiči vyšetřují.

Jedná se o několikátý požár s vyšší škodou na jihu Čech v posledních týdnech. V červenci hořela ve Vimperku na Prachaticku hala s recyklační linkou na tříděný odpad. Výše škody se pohybuje v desítkách milionů korun. Rovněž ve Vimperku vzplála v červenci herna bowlingu a oheň způsobil škodu deset milionů. Nejvíc práce měli hasiči na jihu Čech v polovině července s požárem lesa v Jetěticích na Písecku. Likvidovali jej několik dní, protože oheň se rozšířil na 40 hektarů. Způsobil škodu deset milionů.

požár Jihočeský

Autor: ČTK