Novinka od Ministerstva práce a sociálních věcí vybízí veřejnost ke zlepšení kariéry. Zájemce láká na příspěvek až ve výši 50 tisíc.

Unikátní e-shop

Dnešním dnem byl spuštěn unikátní koncept e-shopu s kurzy, ze kterých si uchazeči mohou vybrat ten pravý právě pro ně. Výběr je opravdu široký, není problém se stát brašnářem, chůvou pro předškolní děti, nebo třeba pracovníkem grafického studia. Za portálem Jsemvkurzu.cz stojí Ministerstvo práce a sociálních věcí a Úřad práce ČR.

Ministerstvo přislíbilo projektu, že uhradí 82 procent z ceny kurzu zaměřených na digitální kompetence, a to až ve výši 50 000 korun za tři roky na osobu.  Hlavním záměrem e-shopu je právě zlepšení práce s počítači a elektronickým zařízením. V dnešní době je práce na počítači nezbytná a poměrně velká část zejména starší generace s ní má buď žádné nebo malé zkušenosti, což je třeba změnit. Podle ministra práce Mariana Jurečky  (KDU-ČSL) se zhruba 90 procent pozic na pracovním trhu promění a do roku 2030 bude potřeba, aby si většinová společnost doplnila především digitální kompetence.

Na své si přijde opravdu každý

Student, podnikatel, zaměstnanec, senior nebo třeba maminka na mateřské či rodičovské dovolené. Každý se může podívat do nabídky kurzů a vybrat si ten, který mu bude vyhovovat dodává Jurečka, podle kterého má eshop vést k tomu, aby se lidé mohli pracovně posouvat a dosahovat vyšších platových ohodnocení.

Identita občana

Přihlásit se do kurzu skrze eshop je možné pomocí tzv. identity občana – například pomocí bankovní identity stejně jako je tomu třeba i u žádostí o sociální dávky nebo rodičovský příspěvek.

Účastníci kurzu se ale z technických důvodů na čas dostanou do evidence zájemců o zaměstnání na Úřadu práce.

„Když vyplňujete přihlášku do kurzu, tak zaškrtne, že souhlasíte s tím, že budete zařazený do evidence zájemců o zaměstnání. Je to z toho důvodu, abychom měli možnost vzdělavateli prostřednictvím Úřadu práce zaplatit. Po úspěšném absolvování bude člověk z evidence vyřazený,“ ujišťuje Štěpánková.

 

Autor/ka: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/notebook-muzi-prochazeni-internet-5553050/