O víkendu se má začít ochlazovat, na horách může sněžit

„Za studenou frontou, která v pátek přejde přes naše území, k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu. V dalších dnech se bude přesouvat ze severní nad východní Evropu tlaková níže a kolem ní k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severu,“ uvedl ČHMÚ.

V pátek má být oblačno až zataženo, během dne očekávají meteorologové přechodně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Noční teploty by měly klesnout na dvanáct až osm stupňů, přes den se budou nejspíš pohybovat mezi patnácti a devatenácti stupni, na západě kolem čtrnácti stupňů.

V sobotu se očekává proměnlivá oblačnost. Během dne se na většině území mají vyskytnout přeháňky, které zřejmě budou v polohách nad 900 metrů sněhové. V noci má být devět až pět stupňů, přes den jedenáct až patnáct, na západě ale jen kolem devíti.

Podobné počasí s oblačností, přeháňkami, na horách sněhovými, očekávají meteorologové i v neděli. V noci teploty zřejmě klesnou na sedm až tři stupně. Nejvyšší denní teploty mají vystoupat na devět až třináct stupňů, na jihovýchodě až k šestnácti stupňům.

Příští týden se pak denní teploty nejspíš budou držet pod deseti stupni, postupně ve všech polohách meteorologové očekávají sněžení. „K tomu se přidá čerstvý severozápadní vítr místy s nárazy i kolem sedmdesáti kilometrů za hodinu. Zimní charakter počasí by se měl udržet minimálně do poloviny příštího týdne. Teploty v noci budou klesat na nulu až minus pět stupňů a mohou poškodit už rozkvetlé ovocné stromy,“ varovali meteorologové na Facebooku.

Zdroj: ČT24