Od pondělí budou pomáhat v nemocnicích čtyři desítky vojáků

Zpráva ČTK: Od pondělí budou pomáhat v nemocnicích kvůli epidemii covidu-19 čtyři desítky vojáků, uvedla na twitteru armáda. První žádosti o pomoc obdrželi vojáci prostřednictvím Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) z Moravy.

Armáda se podílí na chodu takzvané Chytré karantény a trasování, další úkoly letos vojáci dostali při očkování proti covidu-19. Ministerstvo obrany v červenci v souvislosti se schvalováním odměn uvedlo, že se zvládáním koronavirové epidemie pomáhalo při nouzovém stavu 11.853 vojáků z povolání.

„Od pondělí začínají čtyři desítky vojáků pomáhat v nemocnicích. První žádosti o pomoc jsme obdrželi cestou Ústředního krizového štábu od zdravotnických zařízení z Moravy,“ uvedla na twitteru armáda.

Koronavirová epidemie v Česku v posledních týdnech nabírá na síle. Ve čtvrtek přibylo v Česku potřetí v týdnu přes 10.000 nových případů. Laboratoře jich potvrdily 10.395, zhruba o 2000 více než před týdnem. Hospitalizováno s covidem je podle dat ministerstva zdravotnictví 3557 lidí, zhruba stejně jako v předchozích dnech. Proti minulému čtvrtku jich je ale o devět stovek více.