Ovocná stezka ve středních Čechách

Střední Čechy, s jejich malebnou krajinou a bohatou historií, skrývají mnoho tajemství a pokladů. Jedním z nich je Ovocná cesta, zážitková stezka spojující přírodu, kulturu a chuťové pohárky do jednoho dobrodružství. Tato cesta láká návštěvníky na výlet plný chutí a zajímavostí mezi zelenými kopci a malebnými vesničkami.

Vede skrze střední Čechy, podél sadů a prodejen s celoročním i sezónním prodejem ovoce, moštů, pálenic a dalších výrobků. Odkrývá krajinu, která zůstala nedotčená časem. Rozhledy z kopců nabízejí pohledy na sady a rybníky. V průběhu cesty narazíte na řadu památek a malebných vesnic, které vyprávějí své vlastní příběhy.

Kulturní dědictví Středních Čech je zastoupeno v řadě malebných vesniček a historických míst. Zastávka ve starobylém městečku s úzkými uličkami a malebnými náměstími je jako cesta časem. Kostely, zámky a historické budovy vyprávějí příběhy minulosti a přenášejí nás do dávných časů.

Jedním z cílů Ovocné cesty je návštěva místních ovocných sadů. Můžete si tu vychutnat sezónní ovoce přímo z kmene. Celá trasa mezi Kolínem a Českým Brodem měří 72km a najdete na ní 10 odpočívadel s mapou a informacemi o tradici ovocnářství. Cestou si hravou formou můžete prověřit své znalosti. Je zde nainstalováno 18 taggů s kódem pro stažení do mobilního telefonu, kde najdete informace o blízkém okolí.

Pokud plánujete výlet na Ovocnou cestu ve středních Čechách, nazujte pohodlné boty nebo se vydejte na kole po vyznačené cyklotrase. Tenhle výlet je skvělým způsobem, jak strávit den a příjemný čas s rodinou nebo přáteli.

Objevte kouzlo tohoto regionu a užijte si příjemný zážitek.

Autor/ka fotografie: Tom Swinnen: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/jidlo-zdravy-apple-ovoce-574919/