Pátrání po medvědovi u Brandýsa skončilo, policisté zvíře nenašli ani pomocí vrtulníku

Rybář údajně zahlédl medvěda v neděli dopoledne v místní části Houštka, prý šlo o mládě. Už v pátek varovalo své obyvatele několik obcí nedaleko Brandýsa, aby dva dny nechodili do volné přírody kvůli možnému pohybu medvěda. Spatřil ho prý myslivec za Čečelicemi, které jsou od Brandýsa vzdálené zhruba 16 kilometrů.

Policisté a myslivci prohledávali okolí, v neděli nasadili do terénu i vrtulník s termovizí. „Žádnou stopu ale nenalezli,“ konstatuje policejní mluvčí Pavel Truxa.

Podle ředitele zoo může být šelma hladová a zoufalá

Pátrací akce proto v neděli večer skončila s negativním výsledkem. „Vzhledem k tomu, že kromě jedné svědecké výpovědi nebyly nalezeny žádné stopy, které by poukazovaly na výskyt medvěda, nebudeme dnes v pátrání pokračovat,“ informovali policisté.

V tomto období roku není aktivita medvědů obvyklá. „Medvěd má nyní hybernovat, pokud se někde pohybuje, zřejmě bude hladový a zoufalý,“ nechal se slyšet ředitel Zoo Chleby René Franěk. Lidem by se podle něj medvěd spíše vyhýbal, nebezpečný by mohl být maximálně domácím zvířatům.

zdroj: ČT24 Zprávy