Policie obvinila 11 lidí kvůli hospodaření pražského dopravního podniku a zadržela Hlubučka

„Skutky, pro něž bylo zahájeno trestní stíhání proti jedenácti osobám, souvisí s hospodařením společnosti Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. Další informace vzhledem k fázi trestního řízení není možno k věci sdělit,“ konstatoval Borgula.

„Mohu potvrdit, že náš útvar provádí úkony trestního řízení. Dozor vykonává Vrchní státní zastupitelství v Praze, které má v této věci vyhrazeno podávání informací,“ řekl serveru SeznamZprávy mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

„Na magistrátu dnes skutečně zasahovala policie, které poskytujeme maximální součinnost,“ prohlásil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) potvrdil, že policisté přišli do kanceláře jeho náměstka Petra Hlubučka. Na Twitteru Hřib napsal, že od svých kolegů požaduje čistý štít. „Úřad poskytuje součinnost. Pokud existuje nějaké podezření, musí být prošetřeno,“ doplnil.

PROHLÍDKY NA DESÍTKÁCH MÍST V PRAZE
Náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě) uvedl, že sice podstatu kauzy nezná a policie se na něj neobrátila, ale že v minulosti podal trestní oznámení kvůli podezření na pokus o korupci.

Podle serveru Novinky.cz detektivové NCOZ provádějí prohlídky na zhruba 40 místech v Praze, a to včetně Hlubučkova domu v pražských Lysolajích. Magistrát kvůli tomu zrušil už dvě středeční tiskové konference, na kterých měl být Hlubuček přítomen.

Web SeznamZprávy uvedl, že se policejní akce týká i lobbisty Michala Redla. Ten figuroval v kauzách spojených s Radovanem Krejčířem, ale nestanul před soudem, protože mu lékaři potvrdili vážnou duševní poruchu.