Porota odsoudila bývalého zaměstnance CIA obžalovaného kvůli masivnímu úniku dat

ODSOUZEN V DEVÍTI BODECH
Porota ve středu vynesla odsuzující verdikt v devíti bodech poté, co se začala o věci radit v pátek. Jednalo se při tom o opakování procesu, který při prvním pokusu v roce 2020 skončil neschopností poroty dojít k jednomyslnému verdiktu v nejzávažnějších otázkách, včetně obvinění z nelegálního shromažďování a přenosu informací důležitých pro národní bezpečnost. Před novým procesem Schulte loni sdělil soudci Jessemu Furmanovi, že se chce hájit sám.

Ve své závěrečné řeči porotcům řekl, že k informacím, za jejichž únik byl obžalován, měly přístup stovky lidí. „Stovky lidí je mohly ukrást,“ uvedl. Sám sebe vykresloval jako obětního beránka, kterého si CIA společně s Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) vybraly po veřejné ostudě, kterou jim přinesla publikace tajných dokumentů na WikiLeaks. „Zkrátka tady chybí motiv,“ prohlásil.

Soud ihned po verdiktu nestanovil termín pro oznámení výše trestu, píše AP. Důvodem je to, že Schulte stále čeká na proces kolem obvinění, že přechovával dětskou pornografii. I v této věci vinu odmítá.