Porota v USA uznala žalobu Deppa na Heardovou, částečně i protistížnost herečky

Proces vysílaný živě do celého světa tak přinesl zcela jiný verdikt než dřívější spor ve Velké Británii, kde se soud přiklonil k obvinění, že Depp svou exmanželku bil.

„Po šesti letech mi porota vrátila život.“ reagoval na verdikt Depp, který ve středu nebyl v soudní síni. V prohlášení dodal, že jeho cílem bylo odhalit pravdu a že „falešná“ nařčení otřásla jeho životem i jeho kariérou. Heardová zase uvedla, že její zklamání nelze slovy vyjádřit. „Jsem zdrcená z toho, že ani ta spousta důkazů nestačila na to postavit se neúměrné moci, vlivu a postavení mého exmanžela,“ píše se v jejím vyjádření. Rozsudek podle ní poškodí i další ženy.

Jádrem občanskoprávního sporu v americkém státě Virginie byl čtyři roky starý komentář publikovaný deníkem The Washington Post, v němž se Heardová označila za „veřejně známou tvář domácího násilí“.

Depp v něm není jmenován, podle jeho právníků ale vyjádření vyznívalo jasně, neboť obvinění ze strany americké herečky už byla veřejnosti známá. Heardová v roce 2020 na žalobu svého exmanžela reagovala vlastní stížností kvůli tvrzením Deppova právníka, že veškerá její nařčení jsou falešná.

POROTCI: HEARDOVÁ JEDNALA SE ZLÝM ÚMYSLEM
Sedmičlenná porota po zhruba dvanácti hodinách jednání dala Deppovi za pravdu v několika bodech ze zmíněného článku, které právníci hollywoodské hvězdy napadli.

Porotci při tom dospěli k závěru, že Heardová jednala se zlým úmyslem, když si ve svém textu mimo jiné stěžovala na „instituce“ chránící muže obviněné z domácího násilí. Depp veškerá nařčení z fyzických útoků na svou bývalou manželku odmítá a naopak u soudu vykresloval o 22 let mladší herečku jako agresora.

Porotci nicméně uznali jako pomlouvačné také vyjádření jeho právníka Adama Waldmana, který označil obvinění Heardové za „hoax“. Další dva body její žaloby porota odmítla.