Porota v USA uznala žalobu Deppa na Heardovou, částečně i protistížnost herečky

Proces vysílaný živě do celého světa tak přinesl zcela jiný verdikt než dřívější spor ve Velké Británii, kde se soud přiklonil k obvinění, že Depp svou exmanželku bil.

„Po šesti letech mi porota vrátila život.“ reagoval na verdikt Depp, který ve středu nebyl v soudní síni. V prohlášení dodal, že jeho cílem bylo odhalit pravdu a že „falešná“ nařčení otřásla jeho životem i jeho kariérou. Heardová zase uvedla, že její zklamání nelze slovy vyjádřit. „Jsem zdrcená z toho, že ani ta spousta důkazů nestačila na to postavit se neúměrné moci, vlivu a postavení mého exmanžela,“ píše se v jejím vyjádření. Rozsudek podle ní poškodí i další ženy.

Jádrem občanskoprávního sporu v americkém státě Virginie byl čtyři roky starý komentář publikovaný deníkem The Washington Post, v němž se Heardová označila za „veřejně známou tvář domácího násilí“.

Depp v něm není jmenován, podle jeho právníků ale vyjádření vyznívalo jasně, neboť obvinění ze strany americké herečky už byla veřejnosti známá. Heardová v roce 2020 na žalobu svého exmanžela reagovala vlastní stížností kvůli tvrzením Deppova právníka, že veškerá její nařčení jsou falešná.

POROTCI: HEARDOVÁ JEDNALA SE ZLÝM ÚMYSLEM
Sedmičlenná porota po zhruba dvanácti hodinách jednání dala Deppovi za pravdu v několika bodech ze zmíněného článku, které právníci hollywoodské hvězdy napadli.

Porotci při tom dospěli k závěru, že Heardová jednala se zlým úmyslem, když si ve svém textu mimo jiné stěžovala na „instituce“ chránící muže obviněné z domácího násilí. Depp veškerá nařčení z fyzických útoků na svou bývalou manželku odmítá a naopak u soudu vykresloval o 22 let mladší herečku jako agresora.

Porotci nicméně uznali jako pomlouvačné také vyjádření jeho právníka Adama Waldmana, který označil obvinění Heardové za „hoax“. Další dva body její žaloby porota odmítla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *