Poslanci by měli diskutovat o uznávání protilátek proti covidu-19

Zpráva ČTK: Praha – Poslanci by dnes měli diskutovat o uznávání protilátek proti covidu-19 jako možnosti prokázání bezinfekčnosti. Na programu je také schvalování drážní novely o zpřísnění dohledu nad dodržováním pracovní doby i odpočinku strojvedoucích na železnici.

Sněmovna bude hlasovat i o zvýšení rozpočtu Státního fondu podporu investic o 1,8 miliardy korun. Dodatečné peníze jsou určeny na pomoc lidem v obcích postiženým červnovým tornádem na jižní Moravě a také v obci Stebno na Lounsku.

Debatu o uznávání protilátek k prokazování bezinfekčnosti prosadila poslankyně Trikolóry Tereza Hyťhová. Uznávání protilátek žádá opozice i premiér Andrej Babiš (ANO). Proti se staví část odborníků, i s protilátkami je podle nich vhodné se nechat očkovat. Argumentují tím, že zatím nebyla stanovená univerzální hodnota hladiny protilátek, která by měla pro ochranu před nákazou covidem-19 stačit.

Sněmovna by mohla dokončit schvalování novely, jež umožní vznik center komplexní péče pro děti s těžkým zdravotním postižením. Souvisí s rušením kojeneckých ústavů.

Dnešek by mohl být závěrečným jednacím dnem poslední řádné schůze dolní komory před říjnovými sněmovními volbami.