Požár domu v centru Olomouce způsobil škodu za osm milionů

Olomouc – Požár domu v historickém centru Olomouce, jehož bytovou část a střechu zachvátily plameny v sobotu odpoledne, způsobil škodu za osm milionů korun. Hasiči požár v noci na dnešek zlikvidovali. V hořící části domu nikdo nebyl, příčina požáru se vyšetřuje. ČTK to dnes řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Požár domu v centru Olomouce byl hasičům nahlášen v sobotu krátce před 17:00. „Volající popisovali viditelný hustý kouř z centra Olomouce, další lidé v těsné blízkosti upřesňovali výrazné zakouření z oken a střechy budovy,“ uvedl Hošák. Hasiči po příjezdu zabránili rozšíření ohně na okolní budovy. Požár se v bytové části domu rozšířil do dvou podlaží a na střechu. Kouř poškodil také další patra domu. Zásah byl podle Hošáka náročný, hasiči používali dýchací přístroje a výškovou techniku.

Zásah hasiči ukončili po půlnoci, škodu předběžně odhadli na osm milionů korun. Na místě bude dnes vyšetřovatel hasičů společně s policií pátrat po příčině požáru. „Není vyloučena technická závada na elektroinstalaci či nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm,“ dodal Hošák.

 

zdroj: ČeskéNoviny.cz