Pražskou ODS nově povede poslanec Marek Benda. Nominaci na předsedu občanských demokratů získal Petr Fiala. Pražským kandidátem na místopředsedu ODS bude Zdeněk Zajíček

(www.ods.cz/region.prazsky) Pražská ODS si dnes večer v hotelu Step zvolila nové vedení. Na další dva roky ji povede dlouholetý poslanec Marek Benda. Předsednictvo pražské ODS dosud vedl starosta městské části Praha 9 Tomáš Portlík. Regionální sněm také navrhl osobnosti do vedení strany. Na předsedu strany sněm nominoval Petra Fialu, na 1. místopředsedu Zbyňka Stanjuru a na místopředsedu Zdeňka Zajíčka. O hlasy občanských demokratů se budou ucházet na lednovém kongresu ODS.

„Po fenomenálním volebním výsledku koalice SPOLU v parlamentních volbách v Praze pokládám téměř za povinnost na tento úspěch navázat. Zcela zjevně se ukázalo, že pražský výsledek není jen součtem preferencí jednotlivých stran koalice, ale že přináší něco navíc v podobě ochoty napříč společností, včetně mladších voličů, jít volit slušnou a sjednocenou pravici. Každý to známe ze svého okolí, od svých dětí a přátel, od lidí, které jsme potkávali v průběhu kampaně. To je příležitost, která by neměla být promarněna. Je jasné, že příští volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy musí být podobným referendem o naprosto chaotickém a aktivistickém vládnutí Pirátů a Prahy Sobě,“ sdělil ve svém projevu Marek Benda.

Zároveň uvedl, že v celostátních orgánech strany by mělo být posíleno zastoupení Prahy. „Jsem přesvědčen, že Praha má mít svého místopředsedu ve vedení ODS. Už teď je víceméně jasné, že náš vliv na celostátní politiku vzroste úměrně našemu výsledku,“ poznamenal Benda.

Výsledky voleb do vedení pražské ODS:

Marek Benda, předseda pražské ODS
Vojtěch Kos, 1. místopředseda pražské ODS
Lucie Prinzová, místopředsedkyně pražské ODS
David Vodrážka, místopředseda pražské ODS
Jan Poupě, místopředseda pražské ODS
Tomáš Kaštovský, místopředseda pražské ODS

Funkční období je dvouleté.

Dosud pražskou ODS vedl starosta městské části Praha 9 Tomáš Portlík. Ten se nyní hodlá soustředit zejména na práci související s předvolební kampaní do komunálních voleb, které se uskuteční příští rok.

„Máme ambici i potenciál ve volbách zvítězit. Koalice SPOLU uspěla v letošních volbách ve všech městských částech Prahy, a to navzdory tomu, že Prahu řídí Piráti. Volby v hlavním městě totiž nebyly jen referendem o pokračování politiky Andreje Babiše, ale také vysvědčením za mizernou práci koalice vládnoucí na pražském magistrátu. V Praze jsme konstruktivní opozicí, vnášíme do politiky na úrovni hlavního města rozum a v tom hodláme pokračovat i nadále. Získali jsme sice silný mandát voličů v parlamentních volbách, ale teď chceme Pražanům prokázat, že jsme připraveni odpovědně řídit i Prahu,“ poznamenal Tomáš Portlík.

Nominace regionálního sněmu do vedení ODS:

Petr Fiala, na předsedu ODS
Zbyněk Stanjura, na 1. místopředsedu ODS
Zdeněk Zajíček, na místopředsedu ODS

„Za úspěch koalice SPOLU v Praze bych rád poděkoval především našim voličům. Beru to jako velký závazek do budoucna. Svůj hlas nám dalo 40 % voličů, volební účast v hlavní městě přesáhla dokonce 70 %. I díky Pražanům koalice SPOLU zvítězila ve volbách navzdory všem předvolebním průzkumům. Je to Praha, která nyní dává koalici SPOLU sílu při sestavování vlády, a proto si myslím, že i pro vedení ODS by bylo pro budoucnost dobré, aby se o zástupce pražské ODS posílilo,“ poznamenal Zdeněk Zajíček. Ve svém nominačním projevu uvedl, že ODS musí být lídrem v elektronizaci a digitalizaci, hodlá se intenzivně věnovat i zlepšováním procesů uvnitř strany, zlepšit péči o členy a připravit novou generaci na příští volby.