Pražští policisté vystřelili na kradené auto, které srazilo jednoho z nich

Praha – Na Barrandovském mostě v Praze srazilo odpoledne kradené osobní auto policistu. Jeho kolega proto použil varovné výstřely. Při incidentu nebyl nikdo zraněn, pronásledovaný vůz se policistům podařilo zastavit poblíž Říčan. Ve voze byli zadrženi dva lidé, řidič a spolujezdkyně, která byla v celostátním pátrání. O případu informovali pražští policisté na twitteru.

Policejní hlídka chtěla kradené bílé audi zastavit na Barrandovském mostě. Posádka vozu ale jednoho ze zasahujících policistů srazila a přes opakované varovné výstřely jeho kolegy začala ujíždět po Pražském okruhu ve směru na dálnici D1.Sražený policista podle mluvčího pražské policie Jana Rybanského nebyl zraněn, nelze ale vyloučit, že lékařské ošetření ještě vyhledá.

Ujíždějící auto policisté vypátrali v Říčanech a poblíž obce Louňovice ho zastavily. Použili při tom takzvaný PIT manévr, kdy pomocí nárazu rámem na přední části policejního vozu uvedli pronásledované auto do smyku.

„Při incidentech nebyl nikdo zraněn a v kradeném vozidle jsme zajistili dvě podezřelé osoby,“ uvedla policie. Právní kvalifikace jejich jednání zatím nebyla stanovena, řekl Rybanský ČTK. Spolujezdkyně řidiče byla podle něj vedena v systému celostátního pátrání.

zdroj: ČeskéNoviny.cz