Před soudem stane Pavel Nárožný obžalovaný z dvojnásobné vraždy

Olomouc – Před olomouckým vrchním soudem dnes stane Pavel Nárožný obžalovaný z vraždy manželů z Přerova z roku 2009. Ostravský krajský soud jej po dlouholetém soudním procesu potrestal výjimečným trestem 25 let vězení, obě strany se proti verdiktu odvolaly. Trest zahrnuje i předchozí pravomocné odsouzení obžalovaného za přípravu vraždy tety, za kterou dostal 13 let vězení. Těla manželů se dosud nenašla, soudy je již prohlásily za mrtvé.

Nárožný u soudu nebude přítomen, jednání bude formou videokonference, řekl ČTK mluvčí soudu Stanislav Cik. Obžalovaný se odvolal do výroku o vině a trestu, žalobce pouze do výroku o trestu; u krajského soudu žádal pro muže původně doživotí. Nárožný, který byl původně souzen i se svou matkou, která však během procesu v roce 2013 zemřela, vinu po celou dobu odmítá.

Případ vraždy manželů v rodinném domě na periferii Přerova otevřel olomoucký krajský soud v červnu 2011. Soud v následujících letech Nárožného, který je synem jedné z obětí, třikrát zprostil obžaloby, rozhodnutí však vždy zrušil vrchní soud, naposledy v roce 2016, kdy nařídil, aby kauzu projednal jiný senát. Případ byl nakonec přesunut do Ostravy, kde padl letos v únoru odsuzující rozsudek. Motivem vraždy byly podle obžaloby spory o majetek.

 

zdroj: ČeskéNoviny.cz