Premiér Fiala navštíví NÚKIB, poté pojede na hranice se Slovenskem

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) se dnes dopoledne setká v Brně s vedením Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Poté se na hranicích se Slovenskem seznámí s průběhem namátkových kontrol, které Česko zavedlo kvůli zvýšenému počtu migrantů.

Začátek jednání na kybernetickém úřadu je v plánu v 11:00, premiér bude s ředitelem úřadu Lukášem Kintrem hovořit mimo jiné o návrhu zákona o kybernetické bezpečnosti. Zákon vzniká hlavně kvůli nutnosti převést do října 2024 do českého práva evropskou bezpečnostní směrnici. V meziresortním řízení dostal úřad k návrhu asi 850 připomínek od více než 40 subjektů. Návrh chce úřad předložit vládě na začátku roku 2024.

Premiér po jednání s vedením úřadu navštíví kontrolní stanoviště policie na bývalém hraničním přechodu Lanžhot na dálnici D2, kde se seznámí s průběhem namátkových kontrol na česko-slovenské hranici. Česká republika zavedla na hranicích se Slovenskem kvůli zvýšenému počtu migrantů namátkové kontroly na začátku října.

Autor: ČTK