Přichází podzim. Od půlky týdne bude více pršet, teploty klesnou k patnácti stupňům

Přes střední Evropu se v pondělí bude k východu přesouvat tlaková výše. V dalších dnech postoupí do střední Evropy od západu brázda nízkého tlaku vzduchu a ve středu a ve čtvrtek bude přes Česko přecházet k jihovýchodu s ní spojená zvlněná studená fronta, uvádí ČHMÚ v týdenní předpovědi.

Nejvyšší denní teploty dnes budou mezi 19 až 23 stupni, na severovýchodě Česka kolem osmnácti stupňů. Obloha bude polojasná až skoro jasná. Podobně bude také v úterý, kdy by se nejvyšší teploty mohly dostat ještě o jeden stupeň výš.

Ve středu se ráz počasí změní. Zatažená až oblačná obloha postupně přinese na většinu území ČR déšť. Ojediněle může spadnout kolem třiceti litrů vody na metr čtvereční. Oblačný a deštivý bude také čtvrtek, kdy by ale mělo srážek postupně ubývat.

Na pátek a víkend meteorologové očekávají spíše proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami. Odpolední teploty zůstanou hluboko pod dlouhodobým průměrem. Víkendová denní maxima zřejmě nepřesáhnou patnáct stupňů. Nejnižší noční teploty budou mezi devíti až čtyřmi stupni Celsia.