Reprodukční číslo po dvou týdnech mírně kleslo pod jedna

Zpráva ČTK: Reprodukční číslo se po dvou týdnech dostalo mírně pod hodnotu jedna, což značí zpomalování epidemie. O víkendu kleslo zhruba na 0,96. V neděli přibylo v Česku 107 nových případů nemoci covidu, to je o 31 víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

eprodukční číslo udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Nad úrovní jedna bylo v předchozích dvou týdnech, podle revidovaných údajů ministerstva zdravotnictví se pod tuto hranici dostalo v sobotu i v neděli.

Takzvané incidenční číslo, které udává týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, se třetí den po sobě drží pod hodnotou 12. S covidem-19 bylo v nemocnicích ke konci víkendu 52 lidí, o čtyři víc než minulou neděli. Ve vážném stavu je nyní osm hospitalizovaných. Dávku očkování za sobotu dostalo necelých 12.800 lidí.

Od začátku loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy, bylo v zemi potvrzeno téměř 1,68 milionu případů koronaviru a s covidem-19 zemřelo 30.385 lidí. Úmrtí za poslední týden přibylo devět, zatím poslední z nich v pátek, o víkendu ministerstvo zatím žádného zemřelého neregistruje.