Rodina a přátelé se dnes rozloučí se zesnulou herečkou Janou Šulcovou

RODINA A PŘÁTELÉ SE DNES ROZLOUČÍ SE ZESNULOU HEREČKOU JANOU ŠULCOVOU
Rodina a přátelé se dnes v pražském krematoriu Motol rozloučí s herečkou Janou Šulcovou. Jedna z hvězd komedie S tebou mě baví svět zemřela 28. července ve věku 76 let. V posledních letech trpěla zdravotními problémy, těžce nesla také pandemii koronaviru.

V 70. a 80. letech byla pražská rodačka Šulcová populární zejména v televizních seriálech Byl jednou jeden dům a My všichni školou povinní, výraznou úlohu dostala v komedii S tebou mě baví svět, kterou diváci v roce 1998 vybrali za českou filmovou veselohru století. Hrála také ve Spalovači mrtvol nebo ve filmu Fešák Hubert.

Po roce 1989 se před kamerou objevovala jen málo, a to spíš v televizi. Výraznější příležitost jí poskytl režisér Ondřej Trojan ve filmu Občanský průkaz (2010), kde hrála ředitelku školy. A poté také Jan Prušinovský ve filmu Kobry a užovky. V něm ztvárnila alkoholickou matku nezodpovědného Kobry v podání Kryštofa Hádka.

Členkou Městských divadel pražských se Šulcová stala v roce 1969 ještě při studiu DAMU. V roce 1992 odešla na volnou nohu. Hostovala například v pražském Divadle Bez zábradlí a spolupracovala s divadelními agenturami. Uplatnila se i v dabingu. Její hlas mohli televizní diváci slyšet v kriminálním seriálu o poručíku Columbovi nebo v sérii o všetečné spisovatelce vyšetřující zločiny To je vražda, napsala.

Autor: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..