Škoda způsobená požárem ve Frenštátě pod Radhoštěm se odhaduje na 80 milionů Kč

– Škoda způsobená pondělním požárem haly ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku se předběžně odhaduje na 80 milionů korun. Hasiči dnes odpoledne stále ještě dohašují skrytá ohniska. Pásové rypadlo, které dnes odstraňovalo konstrukce haly, už ale odjelo. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

O požáru skladovací haly s plastovými paletami a přepravkami se hasiči dozvěděli v pondělí v 07:44, lokalizovali ho před 12:00. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř, ve 21:30 ho snížili na druhý stupeň. Dnes po 16:00 Langerová řekla, že stupeň požárního poplachu byl snížen na první.

U požáru zasahovalo více než 20 profesionálních i dobrovolných jednotek. Dnes ráno jich tam bylo deset, po 16:00 byly na místě stále ještě tři jednotky. V pondělí odpoledne a dnes od rána tam také pracovali hasiči s pásovým rypadlem CAT 329E.

„Prohoření konstrukcí požárem zasažených hal způsobilo destrukce střešních krytin a částečně také obvodových zdí objektů. Jednotka tak prováděla likvidační práce, kdy primárními činnostmi bylo především odstraňování prohořelých částí krytin a konstrukcí z požářiště, včetně rozebírání torz několika skladovacích hal,“ uvedla mluvčí záchranného útvaru hasičů v Hlučíně Jana Urbancová.

Hořela hala, kterou má pronajatou společnost Fides Group, jež se zabývá mytím vratných obalů v automobilovém průmyslu. Provoz má 50 zaměstnanců.

„Nyní vedení společnosti pracuje na strategii, jak celou věc řešit. V následujících dnech budeme na toto téma jednat s našimi obchodními partnery. Situace je o to složitější, že naše společnost funguje jako chráněná dílna v automobilovém průmyslu, kde jsou vztahy mezi dodavateli a zákazníky úzce provázané,“ sdělil v pondělí ČTK předseda představenstva Fides Group Radim Cvrkal.

Autor: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..