Smrt Prigožina je pravděpodobná, soudí komentátor Dvořák. Je dle něj možné, že u části Rusů vyvolá reakci

„Pokud chceme spekulovat o tom, zda tam byl Prigožin, nebo ne, musíme si připomenout, že před pár dny se objevily zprávy, že si Prigožin opatřil několik dvojníků, stejně jako Utkin. Je to ale málo pravděpodobná eventualita,“ uvedl Dvořák. Velmi pravděpodobné podle něj je, že Prigožin je po smrti.

Komentátor souhlasí s výrokem amerického prezidenta Joea Bidena, který poznamenal, že máloco v Rusku se odehraje bez vědomí šéfa Kremlu Vladimira Putina.

Ruská federace se zatím k incidentu nevyjádřila. „Pokud jde o takové choulostivé problémy, tak je chvíli ticho, z nejvyšších míst nemluví nikdo. Poté se dejme tomu ozve prezidentův mluvčí, poté vysocí funkcionáři zahraničních výborů sněmoven, mluvčí ministerstva zahraničí. Zhruba přijdou tak 24 až 48 hodin po dané události,“ okomentoval Dvořák.

Zda by událost mohla u části Rusů vyvolat nějakou reakci, je dle Dvořáka možné. Rusové totiž podle něj mají rádi „loupežníky nebo povstalce typu Stěnky Razina nebo Jemeljana Pugačova“. A Prigožin působil velmi podobně.

SPEKULACÍ JE MNOHO
To, že šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin skutečně na palubě havarovaného letadla byl, zatím potvrzuje jen seznam pasažérů, sdělil zpravodaj ČT v Rusku Karel Rožánek. „Na místě byla nalezena těla všech deseti pasažérů, podle některých informací byl mezi nimi poznán Prigožin, ale to se nedá ověřit,“ uvedl.

Na sociálních sítích koluje konspirační teorie, že Jevgenij Prigožin v letadle nebyl, že byl ve druhém letadle nebo že při tomto letu z Moskvy do Petrohradu nezemřel, sdělil také Rožánek.

Zdroj: ČT