Soud rozhodne o dohodě o vině v kauze Nemrahových související s Dozimetrem

SOUD ROZHODNE O DOHODĚ O VINĚ V KAUZE NEMRAHOVÝCH SOUVISEJÍCÍ S DOZIMETREM
Obvodní soud pro Prahu 8 dnes rozhodne o dohodě o vině a trestu v případu Zakaríi a Karíma Nemrahových, který souvisí s kauzou Dozimetr. Oba obžalovaní se dohodli se státním zástupcem na podmíněných trestech. Policista Karím Nemrah v neveřejných policejních systémech podle žalobce neoprávněně lustroval poznávací značky vozidel, v některých případech na popud svého bratra Zakaríi.

Policista byl obžalován ze zneužití pravomoci úřední osoby a neoprávněného přístupu k počítačovému systému, jeho bratr z návodu ke stejným trestným činům.

Zakaría Nemrah čelí stíhání i v hlavní větvi kauzy Dozimetr, ve které bylo obviněno víc než deset lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina v čele s podnikatelem Michalem Redlem systematicky obsadila klíčové pozice v pražském dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Podle dřívějších informací médií lustroval Karím Nemrah auta právě pro skupinu, která se obávala, že ji sledují policisté.

Autor: ČTK